ARD Plastik Hakkında

      ARD Plastik Geri Dönüşüm, 2011 yılında Mukaddes Kavur ÇELİK öncülüğünde İzmir / Menderes’te kurulmuştur.2014 Yılında yeni yerine taşınan firmamız 1500 m2 kapalı alan üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.2015 yılında ise geri dönüşüm lisansını “Çevre ve İzin Lisans Belgesi” yenileyip, belgeleri arasına TAT “Tehlikesiz Atık Toplama” lisansını da katmıştır. Bu lisansla birlikte ARD Plastik ambalaj atıklarını geri dönüştürme yetkisinden sonra toplama yetkisine de sahip olmuştur.

      Sektörde kısa sürede büyük başarılar elde eden firmamız aylık 150 ton plastiği geri dönüştürüp plastik granül haline getirmektedir. Üretim kapasitesi aylık 300 ton olup, en kısa sürede üretimimizi maksimuma çıkarıp çevreye, doğaya ve ekonomiye daha fazla katkıda bulunmayı arzu etmekteyiz.

      2015 yılının ilk aylarında ise ARD PACK markasını oluşturup bu marka altında ambalaj çözümleri üretmeye başlamıştır. ARD PACK markası altında muhtelif türlerde endüstriyel streç (palet streci) üretimine başlamıştır. Bunun yanı sıra ambalaj sektöründe bant, shrink naylon, örtülük naylon, endüstriyel çöp torbası taşıma torbası, silaj torbası ve malç naylonu gibi ürünler ile ilgili hizmet vermektedir.

      Kuruluş çalışmalarından itibaren aynı heyecan, başarma arzusu, üstün kalite ve üstün hizmet anlayışını prensip edinmiştir. Üretmiş olduğu çeşitli kalitedeki ürünleriyle ve çalışma ortamıyla geri dönüşüm ve ambalaj sektöründe çağdaş bir projeye imza atmıştır.