Kurucumuz

javascript:void(0)


Kurucumuz - Mukaddes Kavur ÇELİK

      Mukaddes Çelik 20 Ağustos 1960 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Girit kökenli olup ‘’Kavur’’ ailesinin bir mensubudur. Öğrenim hayatı Eşrefpaşa Kocatepe İlkokulu’nda başlayarak Eşrefpaşa Ortaokulu ve İzmir Kız Lisesi’nde devam edip Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Ziraat Mühendisliği bölümünde noktalamıştır. Evli ve iki çocuk annesi olan kurucumuz üniversite öğreniminin ardından uzun yıllar aktif siyasetle uğraşmıştır.

      Bağlı bulunduğu partinin kuruluşundan bu yana birçok teşkilatta yer almıştır. Bunun yanı sıra bürokrat olan eşi Enver Çelik’in görevleri vesilesiyle Türkiye’nin birçok bölgesinde bulunmuştur. Eşinin emekliliğiyle birlikte İzmir’de ticaret hayatına giriş yapan Mukaddes Çelik ilk olarak İzmir Bornova’da bir akaryakıt istasyonu devralıp, bu istasyonun işletmeciliğini üstlenmiştir. Aynı zaman zarfı içinde İzmir’in güçlü sivil toplum kuruluşlarından olan İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) yönetim kuruluna seçilmesiyle sanayicilik sektörüne de sağlam adımlarını atmıştır. İki çocuğundan biri olan Arda Çelik’in sanayi sektörüne katılması hayaliyle bu yola çıkan Yönetim Kurulu başkanımız ‘’Geri Dönüşüm’’ alanındaki eksikleri fark ederek bu alana büyük örnek teşkil eden bir tesis kurup sektöre adını yazdırmıştır.

      İş hayatındaki başarılarını her geçen gün katlayarak İZSİAD ‘ da Başkan Vekilliği görevini de üstlenen kurucumuz halen bu görevini ve İZTO (İzmir Ticaret Odası) Yüksek istişare kurulu üyeliği ve 65. komite başkanlığı sürdürmektedir.Ayrıca Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Federasyonu (BASİFED) yönetim kurulu üyesi olup, Türk Girişim ve İş Dünyası Federasyonu (TÜRKONFED) delegelik görevlerini üstlenmiştir.

​Devam Eden Görevleri;

İZSİAD (İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği)   Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Üye İlişkileri Koordinatörü, Kadın Komisyonu Başkanı
İZTO (İzmir Ticaret Odası)   Yüksek İstişare Kurulu Üyesi
İZTO (İzmir Ticaret Odası)   65. Komite Başkanı
BASİFED (Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu)   Yönetim Kurulu Üyesi
TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Federasyonu)   Delege