Üretim / Arge

      ARD Plastik üretim kalitesi konusunda sektöre örnek teşkil edecek bir işletmedir. PLC Kontrollü geri dönüşüm makinasıyla hatayı minimize eder. Geri dönüşüm makinamızda bulunan basınç sensörü ile eriyik süzgeçlenirken, süzgeçin yenilenmesi gerektiğini uyarır ve dikkate alınmadığı taktirde makina kendini durdurur. Süzgeç bölümünde bulunan eleklerimizin kalınlığı ise 50 Mech ve çift örgüdür. Bu önlemler sayesinde hammaddemiz herhangi bir yabancı madde içermez.

      Vakum pompası sayesinde de ürettiğimiz granül hammade gaz ve hava içermez. Bunun yanı sıra piyasada matbaa boyası yer aldığı için gazlı olduğundan korkulan "renkli granül" üretirken de, agromel makinasıyla şoklanarak kırılır.Kırılma işlemi sırasında renkli naylonların içerisine %30 şeffaf naylon ilave edilir. Bu sayede içerisinde gaz veya hava bulundurmaz.


      En önemli konulardan biri ise, firmamız topladığı hammaddesini sürekli çalıştığı çözüm ortaklarından temin eder.Bu sayede geri dönüştürülen hammaddemizin kalitesi süreklilik teşkil eder. Ürettiğimiz çeşitli kalitelerde aype hammaddelerimiz geri dönüşüm ürünü olmalarına rağmen, film üretiminde çok ince micronlara inilebilir. "Belgelerimiz" bölümünden TSE numune testlerimizi inceleyebilirsiniz.